Служіння ректора. Неділя про митаря та фарисея

28.01.2018

Почати

28.01.2018 - 13:00

Кінець

Категорії

Новини

У Неділю про митаря та фарисея, 28 січня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Преосвященний єпископ Білогородський Сильвестр, вікарій Київської Митрополії, ректор Київських духовних шкіл очолив Божественну літургію в храмі на честь святителя Михаїла Київського, що при Олександрівській лікарні м. Києва.

За Богослужінням Його Преосвященству співслужили благочинний Першого лікарняного благочиння і настоятель храму протоієрей Роман Барановський та духовенство парафії.

Після Божественної літургії владика ректор подякував настоятелю храму протоієрею Роману за запрошення та передав благословення Предстоятеля Української Православної Церкви.

 

За матеріалами офіційного сайту Київської Митрополії


Історична довідка

Храм святителя Михаїла, першого митрополита Київського

(Жовтнева лікарня)

Олександріську міську клінічну лікарню було відкрито у 1875 р. і названо на честь спадкоємця імператорського престолу Олександра Олександровича з приводу його зцілення від хвороби. Фундатором православного храму у лікарні був київський підприємець і благодійник Михайло Дегерьов. Його коштом у 1893-1895 рр. було збудовано церкву в ім’я свт. Михаїла, першого митрополита Київського у візантійському стилі. У серпні того ж року освячено північний приділ в ім’я свв. Захарії та Єлизавети, нині – преподобномучениць Єлизавети і Варвари. Засновник подарував лікарняний храм місту за умови, щоб міська влада забеспечила довічне утримання церковного причту, сам він був призначений старостою церкви. М. Дегтерьов (+1899) був похований біля північної стіни Михайлівської церкви. Удова, Єлизавета Дегтерьова, значно розширила храм з півночі та з півдня. Її коштом були облаштовані симетричні прибудови з підвалами, в одному з яких стояв саркофаг її чоловіка, а другий вона приготувала для власного поховання (+1902). Із західного боку у 1901 р. зведено дзвіницю. Вдале виконання прибудов сприяло враженню, ніби увесь храм споруджувався за єдиним проектом. У 1902 р. церкву було розписано.

За радянської доби громада церкви дотримувалася традиційної православної орієнтації. У 1930 р. було санкціоновано закриття храму й використання його під клуб лікарні. Але наступного року церкву розібрали на будматеріали.

З 1995 р. при Центральній клінічній лікарні діє релігійна громада Української православної церкви. Богослужіння велися у пристосованому приміщенні поряд з церквою, зведеному у 1887-1888 рр. для лікарняної контори. Тим часом цоколь Михайлівського храму був розчищений громадою від землі та сміття. У 1999 р. звільнено з-під завалів сходи до усипальниці М. Дегтерьова, де у цілості виявлено лабрадоритовий саркофаг філантропа з епітафією. Поховання його дружини не збереглося. Відтоді здійснено відтворення Михайлівської церкви на існуючих фундаментах у тому вигляді, в якому її було зруйновано.

 

901
Теги:   Новини

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ