Почати
07.02.2018 - 06:30
Кінець
07.02.2018 - 06:30
Категорії
Новини7 лютого 2018 року, в Актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корп. №45) відбулось відкриття Міжнародної конференції «Киевский Митрополит сщмч. Владимир (Богоявленский) и начало преследований Православной Церкви в ХХ веке». Науковий форум проводиться з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.
Метою конференції є вивчення спадщини і мученицького подвигу свщмч. Володимира (Богоявленського; †07.02.1918), митрополита Київського і Галицького, пошук, узагальнення та систематизація свідоцтв та джерел з історії гонінь на Православну Церкву та репресій проти православного духовенства за радянських часів, реабілітація і увічнення пам’яті жертв репресій, осмислення сповідницького шляху Православної Церкви в роки богоборчого гонінь, відродження спадщини та шанування пам’яті святих новомучеників і сповідників Православної Церкви ХХ століття.
Слід зауважити, що напередодні, 6 лютого, в рамках конференції, в Трапезному храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських відбулося відкриття фотовиставки, присвяченій свщмч. митрополиту Київському і Галицькому Володимиру (Богоявленському) та гонінням на Православну Церкву в СРСР.
Гостями та учасниками Міжнародного форуму стали священнослужителі, науковці, богослови та дослідники з України, Білорусії, Польщі, Росії, Молдови, Румунії, Чехії, Сербії, Франції, Великобританії та США.
До Президіуму увійшли: Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, Предстоятель Української Православної Церкви, Преосвященний митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, намісник Києво-Печерської Лаври, Преосвященний митрополит Полтавський і Миргородський Филип, голова Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства Української Православної Церкви, Преосвященний архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, голова Учбового комітету УПЦ, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, Преосвященний єпископ Білогородський Сильвестр, ректор Київської духовної академії і семінарії та Сергій Вікторович Шумило, директор Міжнародного інституту афонської спадщини.
На пленарному засіданні до організаторів та учасників конференції з вступним словом звернувся голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент. Високопреосвященніший владика окреслив основні напрямки роботи форуму та назвав кількість і географію учасників. Після цього Преосвященний владика попросив Блаженнішого Митрополита Онуфрія благословити початок заходу.
У своєму слові Його Блаженство наголосив, що ХХ століття стало епохою, «що ознаменувалася богоборчими гоніннями на віру, найжорстокішими репресіями та фізичним знищенням єпископату, духовенства, чернецтва та мирян за одне лише ім’я Христове».
«У той же час, — як зазначив Первосвятитель, — це була епоха торжества сили віри. Десятки тисяч наших святих Новомучеників і Сповідників стали переможцями над безбожництвом і богоборством. Ця перемога була не зовнішньою, фізичною, а внутрішньою, духовною».
Насамкінець, Митрополит Онуфрій підкреслив, що подвиг новомучеників зобов’язує «всіх нас пам’ятати, шанувати і зберігати передану ними нам Святу Православну Віру».
Наступним з вітальним словом до учасників конференції звернувся митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.
Після цього були зачитані вітальні слова від Блаженнішого архієпископа Вашингтонського, Митрополита всієї Америки і Канади Тихона, Предстоятеля Православної Церкви в Америці та Високопреосвященнішого митрополита Східно-Американського і Нью-Йоркського Іларіона, Першоієрарха Руської Православної Церкви Закородоном.
Також з вітальними словами виступив митрополит Полтавський і Миргородський Филип.
Далі, з вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор Київських духовних шкіл Преосвященний єпископ Білогородський Сильвестр. Владика ректор наголосив, що ім’я священномученика Володимира особливе для Київських духовних шкіл, оскільки він є випускником Київської духовної академії.
Його Преосвященство побажав учасникам конференції «стати ніби свідками тих сумних подій — в першу чергу для того, щоб зробити правильні висновки».
Окрім цього, були озвучені вітальні слова учасникам форуму від в.о. генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександра Рудника, генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» Богдана Біляшівського та директора Міжнародного інституту афонської спадщини Сергія Шумила.
На завершення першої частини пленарного засідання митрополит Павел виголосив доповідь на тему: «Життя священномученика Володимира (Богоявленського) як приклад самовідданого служіння Церкві і подвигу мучеництва».
Того ж дня, на вечірньому засіданні 1-ї секції «Мученицький подвиг митр. Володимира (Богоявленського) та початок гонінь на Церкву» з доповіддю на тему: «Оцінка Російської революції в творах професора Київської духовної академії протоієрея Федора Титова емігрантського періоду» виступив проректор Київської духовної академії і семінарії з науково-богословської роботи Володимир Вікторович Бурега.
Завтра, 8 лютого, пройде заключна частина конференції, на якій з доповідями, присвяченими повоєнній історії Києво-Печерської Лаври та репресованим випускникам КДА виступлять викладачі Київських духовних шкіл.
За матеріалами офіційного сайту УПЦ, Прес-служба КДА
