Студенти ІІ курсу магістратури КДА відвідали з паломництвом святині Чернігівської та Ніжинської єпархій

08.10.2023

Почати

08.10.2023 - 23:30

Кінець

08.10.2023 - 23:30

Категорії

Новини

З благословення ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра, з 5 по 6 жовтня 2023 року відбулось паломництво студентів ІІ курсу магістратури КДА разом з курсовим наставником та вченим секретарем архімандритом Митрофаном (Божко) до святинь та визначних місць Чернігівської та Ніжинської єпархій.

 

Першим пунктом маршруту стало селище Козелець – батьківщина графів Олексія та Кирила Розумовських. Тут студенти відвідали визначну пам’ятку пізнього бароко – Різдво-Богородицький собор, збудований коштом останнього гетьмана України, та вклонилися часткам мощей чернігівських святих.

 

Далі паломники направилися до Чернігова. В супроводі співробітника музею академісти прогулялися історичним центром цього древнього княжого та козацького міста. Під час екскурсії вони оглянули Спасо-Преображенський собор (ХІ ст.), Борисоглібський собор (ХІІ ст.), будинок Чернігівського колегіуму (XVIII ст.), будинок козацького полковника Лизогуба (XVIII ст.), вали та укріплення Чернігівської фортеці, а також відвідали місця поховань чернігівських князів та відомих ієрархів – святителя Феодосія (Углицького), архієпископа Лазаря (Барановича) та ін.

 

Після прогулянки історичним центром, студенти завітали до Чернігівського історичного музею. Хоча, через військовий стан, в експозиції представлені лише копії оригінальних артефактів, проте це дозволило відвідувачам потримати експонати в руках та погортати сторінки факсимільних видань стародруків.

 

На завершення візиту до Чернігова, група паломників відвідала будинок преподобного Лаврентія Чернігівського, в якому майже незмінним зберігся інтер’єр та речі, якими користувався подвижник у своєму житті. Прогулюючись Болдиною горою, в середині якої знаходиться печерний монастир, заснований преподобним Антонієм Печерським, студенти завітали на могилу відомого українського письменника Михайла Коцюбинського.

 

Ввечері студенти Академії прибули до Ніжинської єпархії. Тут вони відвідали Михайлівську церкву (XVII ст.) у с. Полонки, де вклонилися десниці святителя Димитрія Ростовського та іншим святиням. На ніч паломники зупинилися у Свято-Троїцькому Густинському жіночому монастирі під Прилуками.

 

6 жовтня у день пам’яті Зачаття святого пророка Іоанна Предтечі студенти молилися за Божественною літургією в Свято-Троїцькому соборі Густинського монастиря. З благословення настоятельки ігумені Олександри (Пінігіної), богослужіння очолив отець Митрофан. Богослужбові піснеспіви виконував хор студентів під керівництвом студента ІІ курсу Олега Бабія.

 

Після Божественної літургії паломники ознайомилися з історією Густинського монастиря, який пов’язаний з іменами таких визначних постатей як митрополит Київський Ісая (Копинський), архієпископ Чернігівський Лазар (Баранович), князі Вишневецькі, гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Самойлович та Іван Мазепа. Студенти, зокрема, дізналися, що обитель була місцем подвигу святителів Димитрія Ростовського та Іоасафа Білгородського. Відвідуючи монастирські храми, паломники помолилися біля чудотворної Густинської ікони Божої Матері.

 

Далі академісти направилися до Прилук, де відвідали козацький Спасо-Преображенський собор. В цьому храмі вони вклонилися частці мощей святителя Іоасафа Білгородського та чудотворній іконі Божої Матері «Скорботна». Знайомлячись з історією церкви паломники дізналися, що вона є також місцем хрещення святителя Іоасафа (Горленка) та усипальницею козацьких старшин Галаганів. Далі отець настоятель ознайомив гостей з церковними старожитностями.

 

На завершення паломництва, студенти мали зустріч з правлячим архієреєм Ніжинської єпархії митрополитом Ніжинським і Прилуцьким Климентом, головою Учбового комітету Української Православної Церкви.

 

Відвідуючи святині та визначні місця Чернігівщини й отримуючи пам’ятні подарунки від приймаючої сторони, представники духовних шкіл, в свою чергу, презентували духовенству Чернігівської та Ніжинської єпархій, а також науковим співробітникам музейних установ видання Київської духовної академії.

 

Студенти висловлюють щиру подяку за сприяння в організації паломництва митрополиту Ніжинському і Прилуцькому Клименту, а також духовенству і чернецтву Чернігівської та Ніжинської єпархій та курсовому наставнику за пізнавальну та цікаву поїздку.

 

Прес-служба КДА 

 

 

 

1022

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ