Почати
12.09.2023 - 23:30
Кінець
12.09.2023 - 23:30
Категорії
НовиниЗ благословення ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра, 11 вересня 2023 року, І курс магістратури Київської духовної академії відвідав відомі пам’ятки архітектури м. Києва. Групу супроводжував курсовий наставник професор митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, голова Учбового комітету при Священному Синоді Української Православної Церкви та викладач ієромонах Нестор (Чайка).
Першою зупинкою була Софіївська площа, де розташований Михайлівський Золотоверхий собор. Тут, під вінцем барокової архітектури, студенти дізналися про багатовікову історію цього храму та його роль у формуванні культурного спадку Києва. Серед архітектурних шедеврів, що були представлені на площі, не можна не згадати і Золоті ворота – символ Київської Русі. Екскурсовод розповів про те, як ця визначна споруда була побудована і про ту роль, яку вона відігравала у житті міста.
Наступним пунктом екскурсії стала Володимирська гірка, де студенти почули історію хрещення та про Володимира Великого, який відіграв надзвичайно важливу роль у становленні християнства на теренах Київської Русі. Вони також мали змогу зробити панорамні фотографії міста з висоти Володимирської гірки, насолоджуючись красою столиці. Після цього студенти вирушили до Пейзажної алеї, яка є справжнім арт-майданчиком в Києві.
Далі, студенти дізналися про численні пам’ятки архітектури, а також про історію визначних храмів та обителей Києва. Зокрема, присутні мали нагоду відвідати Десятинний Різдва Пресвятої Богородиці чоловічий монастир, де ознайомилися з історією обителі та вклонилися святиням а також помолилась перед чудотворним образом ікони Божої Матері “Десятинна”.
Наступним місцем паломництва став Андріївський узвіз та його відома Андріївська церква. Група пройшлась старовинним узвозом, а також побувала на оглядовому майданчику біля Андріївської церкви.
Далі студенти направилась до одного з найдавніших районів міста — Подолу. Група відвідала культурні та історичні місця, пов’язані з Києво-Могилянською академією та давнім Київським Братським монастирем. Зокрема присутні дізналися про одну із символів історичного спадку Києво-Могилянської академії та її засновника липу Святителя Петра Могили. Ця липа, століттями росте на території академії і має особливе значення для української історії та культури. Липа була висаджена вже у 17 столітті, коли Святитель Петро Могила заснував Києво-Могилянську академію як навчальний заклад, що відіграв важливу роль у розвитку освіти, науки та релігії в Україні. Ця деревина виросла поруч із академією та стала свідком багатьох історичних подій.
Гід екскурсії розповів про роль Києво-Могилянської академії у формуванні освітньої та культурної сфер України. Студенти дізналися, що саме на території колишньої академії розташовувався Київський Братський монастир та Київська духовна академія, які були важливими осередками освіти та релігійної культури.
Під час екскурсії студенти також дізналися про інші важливі пам’ятки архітектури Києва та історію різних храмів і обителей. Екскурсовод розкрив зв’язок між архітектурними шедеврами та історією України. На завершення подорожі студенти залишилися під враженням від цієї екскурсії, яка розкрила перед ними багатогранну історію та культурне багатство Києва.
Прес-служба КДА / фото С. Мішіндур
