Почати
16.10.2023 - 23:30
Кінець
16.10.2023 - 23:30
Категорії
НовиниЗ благословення ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра, з 13 по 15 жовтня 2023 року, відбулось паломництво студентів І курсу магістратури КДА разом з курсовим наставником митрополитом Ніжинським і Прилуцьким Климентом, головою Учбового комітету Української Православної Церкви до святинь Черкаської та Ніжинської єпархій.
13 жовтня паломники прибули до Свято-Покровського Красногірського жіночого монастиря, який розташований неподалік м. Золотоноша. Це один з найстаріших монастирів України, чернече життя в якому не припинялося навіть у ХХ столітті. Монастир було засновано на межі 16-17 століть ченцем із Константинополя, якому уві сні явилася Пресвята Богородиця, вказавши на місце майбутньої обителі. Так на мальовничій височині, що отримала в народі назву «Красна гірка», зародилося подвижницьке життя. До 1790 р. монастир був чоловічим, а потім на його місце було переведено з Києва Іоанно-Богословську дівичу обитель. З того часу Красногірський монастир існує як жіночий.
В монастирі паломників гостинно зустріла його настоятелька ігуменія Арсенія з сестрами. Учасники поїздки завітали до храмів обителі та вклонилися чудотворним іконам Божої Матері «Дубенська Красногірська», «Козельщанська», частинці мощей свт. Софронія Іркутського та іншим святиням.
Того ж вечора та у сам день свята Покрови Пресвятої Богородиці, студенти взяли участь у Всенічному бдінні та святковій Божественній літургії в Покровському храмі обителі. Богослужіння очолив владика Климент, богослужбові піснеспіви виконував хор студентів під керівництвом студента І курсу Миколи Мазурця.
Високопреосвященнішому владиці співслужив вікарій Тульчинської єпархії архієпископ Ладижинський Сергій, благочинні Черкаської єпархії, духовенство монастиря та гості у священному сані.
На богослужінні також молилися настоятельки жіночих обителей Черкащини із сестрами.
Після закінчення Літургії було звершено чин славління святу та хресний хід територією обителі, також митрополит Климент звершив заупокійну літію на могилі свого попередника по кафедрі митрополита Ніжинського та Прилуцького Іринея (Семко) (+2017).
Після гостинної трапези паломники вирушили до Архангело-Михайлівського кафедрального собору Черкас, де перед нетлінними мощами небесного покровителя краю преподобномученика Макарія Канівського, був звершений молебень, який очолив митрополит Климент. Після соборної молитви учасники паломництва отримали в дар святиню — часточки облачення святого прпмч. Макарія.
На згадку про відвідання Черкас семінаристи отримали пам’ятні подарунки.
Далі паломники направились в Свято-Троїцький собор Густинського монастиря Ніжинської єпархії. Тут студенти помолилися за Літургією яку очолив митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, студенти приєднались до спільної молитви та виконували богослужбові піснеспіви.
Після Божественної літургії паломники ознайомилися з історією Густинського монастиря, який пов’язаний з іменами таких визначних постатей як митрополит Київський Ісая (Копинський), архієпископ Чернігівський Лазар (Баранович), князі Вишневецькі, гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Самойлович та Іван Мазепа. Студенти, зокрема, дізналися, що обитель була місцем подвигу святителів Димитрія Ростовського та Іоасафа Білгородського. Відвідуючи монастирські храми, паломники помолилися біля чудотворної Густинської ікони Божої Матері. Студенти подякували настоятельці монастиря ігумені Олександрі (Пінігіної), за теплий прийом, в свою чергу з рук матушки студенти отримали подарунки
Далі академісти направилися до Прилук, де відвідали козацький Спасо-Преображенський собор. В цьому храмі вони вклонилися мощам святителя Іоасафа Білгородського та чудотворній іконі Божої Матері «Скорботна». Знайомлячись з історією церкви паломники дізналися, що вона є також місцем хрещення святителя Іоасафа (Горленка) та усипальницею козацьких старшин Галаганів. Далі отець настоятель ознайомив гостей з церковними старожитностями.
Паломники щиро висловлюють глибоку подяку всім, хто сприяв та організував це незабутнє паломництво. Духовенству та чернецтву Чернігівської та Ніжинської єпархій вони висловлюють щиру вдячність за гостинність та духовну підтримку під час їх перебування в монастирях та храмах.
Студенти також висловлюють вдячність своєму курсовому наставнику митрополиту Ніжинському і Прилуцькому Клименту за те, що він надав їм можливість взяти участь у цій цікавій та пізнавальній поїздці. Це паломництво стало важливим етапом у духовному розвитку та сприйнятті історії та віри.
Прес-служба КДА
1302