Нові надходження до церковно-археологічного музею КДА

22.12.2021

Почати

22.12.2021 - 23:30

Кінець

22.12.2021 - 23:30

Категорії

Новини

У середу, 22 грудня 2021 року, у дар церковно-археологічному музею Київської духовної академії і семінарії передано напрестольний хрест, датований початком ХХ століття.

 

Нагадаємо, сьогодні проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій, намісник Спасо-Преображенського чоловічого монастиря с. Княжичі Бориспільської єпархії, передав у дар церковно-археологічному музею Київської духовної академії і семінарії митру митрополита Донецького і Слов’янського Леонтія (Гудимова, +1992).

 

Довідка

 

Церковно-археологічний музей Київської духовної академії був створений в 1872 році і став першим в Російській імперії музеєм такого роду. До початку ХХ століття колекція музею включала матеріали від III тисячоліття до Р.Х. до XIX століття. Після приходу радянської влади майже всі експонати були загублені або вивезені за кордон.

 

Відродження музею відбулося в 2009 році з благословення Митрополита Київського і всієї України Володимира. Предстоятель пожертвував для експозиції предмети зі своєї особистої колекції.

 

Сьогодні, як і з моменту створення музею, головним джерелом поповнення фонду є пожертвування та подарунки від ієрархів, духовенства і приватних осіб.

 

Прес-служба КДА / фото О. Пилипенко

 

 

 
Google Photos Refresh Token not defined. Please authenticate from Photonic → Authentication. See here for documentation.
1409

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ