Міністерство культури України заборонило викладачам, студентам та співробітникам КДАіС перебувати в Києво-Печерській Лаврі

25.08.2023

Почати

25.08.2023 - 23:30

Кінець

25.08.2023 - 23:30

Категорії

Новини , Публікації

З моменту одностороннього розірвання договору Національним заповідником «Києво-Печерська лавра» з Києво-Печерською Лаврою, що відбулося у березні 2023 року, ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр неодноразово звертався до різних державних інституцій України, церковних ієрархів та людей доброї волі в усьому світі (звернення були опубліковані у тому числі й іноземними мовами) з проханням не допустити закриття Київських духовних шкіл та, як наслідок, припинення їхнього існування. Було записано велику кількість інтерв’ю, відкритих звернень викладачів, студентів та парафіян Академічного храму Різдва Пресвятої Богородиці з проханням дати можливість навчатися в провідному вищому духовному навчальному закладі Української Православної Церкви з понад 400-річною історією. Ці звернення є на усіх офіційних ресурсах Київських духовних шкіл та отримали широкий резонанс в усьому світі.

 

Проте, 11 серпня 2023 року Заповідник прийняв рішення про закриття території Нижньої Лаври для відвідувачів. Викладачам, студентам та співробітникам було відмовлено у доступі до корпусів Київської духовної академії і семінарії. Того ж дня, ректор КДАіС надіслав листа вих. №387 на адресу Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства освіти і науки України та Державної служби з етнополітики та свободи совісті з історичним обґрунтуванням правових взаємовідносин КДА та Заповідника, а також проханням розглянути можливість безперешкодного доступу до корпусів КДАіС для студентів, викладачів та робочого персоналу.

 

У своєму листі на адресу Академії т.в.о. Мінкульту Ростислав Карандєєв надав лист-відповідь Заповідника від 17.08.2023, де викладачі, студенти та співробітники Київських духовних шкіл прирівнюються до відвідувачів Лаври, а відтак доступ на територію монастиря і корпусів Академії їм заборонений.

 

19 серпня 2023 року вказаним вище адресатам від Академії був надісланий ще один лист з юридичним обґрунтуванням щодо неправомірності визначення викладачів, студентів та співробітників КДА відвідувачами Лаври, а також черговим проханням надати безперешкодний доступ для них до корпусів Київських духовних шкіл. Проте, у відповідь від Мінкульту надійшов лист, що їхня позиція залишилася незмінною — викладачі, студенти та співробітники Київських духовних шкіл визначаються як відвідувачі Лаври, а відтак доступ на територію монастиря і корпусів Академії їм заборонений.

 

 

Прес-служба КДА

 

 

1887

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ