Почати
Кінець
З благословення ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра, 28 лютого 2024 року, в Академії відбулась презентація факсимільної пам’ятки української писемності Галицько-Волинського Євангелія ХІІ століття.
Презентацію розпочав перший проректор КДА протоієрей Сергій Ющик. Після чого ініціатор і упорядник архімандрит Онуфрій (Куц) презентував студентам Київських духовних шкіл факсимільне видання Галицько-Волинського Євангелія.
Галицько-Волинське Євангеліє кінця ХІІ століття у факсимільній копії є першою публікацією пам’ятки української писемності, що зберігається у фондовій бібліотеці Третьяковської галереї (К 5348). За структурою – це Євангеліє – повний православний апракос з доданим місяцесловом. Наукова частина містить історіографічне, мовно-орфографічне та мистецьке дослідження рукопису.
Під час презентації студенти дізналися про історію віднайдення, дослідження та публікації цієї унікальної пам’ятки богослужбового вжитку. Отець Онуфрій підкреслив, що пам’ятка є цінним джерелом для вивчення церковнослов’янської мови української редакції та виокремив значення візантійських ікон, що містяться у виданні.
Детальніше ознайомитись з факсимільним виданням Євангелія ХІІ століття можна в бібліотеці Київських духовних шкіл.
Пресслужба КДА / Фото О. Зеленюк
