Студенти та вихованці Київських духовних шкіл відвідали з екскурсією визначні пам’ятки історії та культури столиці

04.06.2025

Почати

04.06.2025 - 23:30

Кінець

04.06.2025 - 23:30

Категорії

Новини

З благословення ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра, 3 червня 2025 року, студенти та вихованці Київських духовних шкіл відвідали з екскурсією Національний заповідник “Софія Київська” та інші відомі пам’ятки архітектури м. Києва. Групу супроводжували учений секретар архімандрит Митрофан (Божко), чергові помічники проректора з виховної роботи: ієромонах Інокентій (Бабій) та ієродиякон Севастіан (Скороход).

 

На початку екскурсії учасники відвідали один з найвідоміших символів Києва — Золоті ворота. Цей історичний об’єкт слугував парадним в’їздом до міста та водночас виконував важливу оборонну функцію. Під час розповіді екскурсовода діти дізналися про значущі події, що відбувалися поруч із цією пам’яткою, а також про її роль у захисті міста від ворогів. Велична бойова вежа, що підноситься над церквою Благовіщення, вразила присутніх своєю архітектурною майстерністю. Завдяки роботі реставраторів вихованці змогли побачити, якими були Золоті ворота в XI столітті. Сьогодні площа біля них — одне з найулюбленіших місць киян і гостей столиці.

 

Наступною зупинкою екскурсії став один із найвеличніших храмів України — Софійський собор — справжній шедевр архітектури та монументального живопису XI століття. Студентам провели змістовну екскурсію собором, що входить до списку світової спадщини ЮНЕСКО та є культурним символом Києва. Під час огляду учасники дізналися про історію створення собору, його унікальні архітектурні риси, а також значення в духовному та культурному житті давнього міста. Особливо вразили мозаїка Богородиці Оранти, стародавні фрески та графіті, залишені паломниками тисячу років тому. Водночас усі мали змогу оцінити масштаб споруди: її ширина сягає 54,6 метра, довжина — 41,7 метра, а висота до вершини центрального купола — 28,6 метра. Екскурсанти відвідали також митрополичий будинок, Трапезний храм та монастирську дзвіницю, які знаходяться на території Національного заповідника.

 

Наступним етапом екскурсійної подорожі стали Андріївський узвіз та одна з його головних архітектурних перлин — Андріївська церква. Цей бароковий шедевр, зведений за проєктом видатного архітектора Бартоломео Растреллі, свого часу слугував приміщенням Київської духовної академії та семінарії. Отець Митрофан поділився з учасниками історією про складні умови навчання в ті часи, коли духовна освіта зазнавала утисків з боку радянської влади.

 

Далі група відвідала залишки фундаменту Десятинної церкви — першої кам’яної християнської святині на теренах Київської Русі, яка водночас стала останнім оплотом оборони міста під час навали Золотої Орди. За переказами, саме на цьому місці за наказом князя Володимира були принесені в жертву Перуну перші християнські мученики — немовля Іоанн та його батько Федір.

 

Завершальною локацією екскурсії стала Володимирська гірка. Тут студенти почули цікаві факти про значення Володимирового хрещення для духовного й культурного розвитку Київської Русі. Окрім того, учасники ознайомилися з пам’ятником Магдебурзького права — символу міського самоврядування, яке кілька разів то надавалося місту Києву, то відбиралося і врешті решт, пам’ятник був перейменований.

 

 

В кінці екскурсії студенти та вихованці висловили щиру подяку архімандриту Митрофану за змістовну та пізнавальну екскурсію, яка відкрила для них нові сторінки історії столиці України, її святинь та архітектурних пам’яток. На згадку всі зробили спільне фото.

 

 

Пресслужба КДА / Фото Д. Ковтун

 

 

 

198

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ