Відбулась паломницька поїздка вихованців 4-го класу семінарії до святинь Одеси

25.10.2023

Почати

25.10.2023 - 23:30

Кінець

25.10.2023 - 23:30

Категорії

Новини

З благословення ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра, з 19 по 23 жовтня 2023 року, вихованці 4-го класу Семінарії відвідали з паломництвом святі та культурні місця Одещини. Групу супроводжував класний керівник архімандрит Афанасій (Стрельцов), економ КДАіС архімандрит Мелетій (Завадський) та викладачі ієромонах Рафаїл (Мосунов), ієромонах Іоасаф (Міронов).

 

По дорозі до Одеси, семінаристи відвідали церкву святої великомучениці Параскеви в селі Криве Озеро, Вознесенської єпархії, Української Православної Церкви, де їх зустрів настоятель прот. Михаїл Богайчик. Тут для вихованців була організована трапеза.

 

20 жовтня паломники прибули до Свято-Успенського кафедрального собору Одеси. Групу зустрів настоятель собору прот. Іоанн Желіховський. Отець Іоанн провів екскурсію і розповів про історію собору, його святині та архітектурні особливості, тут студенти вклонились мощам праведного Іони Одеського, а також помолились біля чудотворної Касперовської ікони Божої Матері.

 

Далі вихованці відвідали Спасо-Преображенський кафедральний собор, який постраждав від російського обстрілу. Помічник настоятеля протоієрей Мирослав Вдовович показав руйнування, завдані найбільшому православному храму Одеси внаслідок ракетного удару по місту 23 липня поточного року. Тоді було повністю знищено вівтар і пошкоджено тримальну конструкцію будівлі. Нині в цій пам’ятці культурної спадщини проводяться протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи. У нижньому храмі на честь святителя Інокентія Херсонського семінаристи помолились перед вцілілим списком Касперівської ікони Божої Матері а також вклонились мощам святителя Інокентія Херсонського.

 

Після цього семінаристи здійснили прогулянку Одесою та ознайомилися з її знаковими та культурними місцями. Студенти пройшлись по вулиці Дерибасівська — це головна вулиця міста, серце Одеси. Вона отримала свою назву на честь Осипа Дерибаса, засновника міста, велика її частина є пішохідною зоною.

 

Наступною зупинкою був Свято-Пантелеймонівський чоловічий монастир, де благочинний монастиря архімандрит Анастасій (Бєдніков) провів екскурсію розповівши про історію обителі та її святині. Тут перед частиною мощей святого великомученика Пантелеймона був звершений молебень, який очолив архімандрит Афанасій (Стрельцов).

 

Далі група направилась до музею партизанської слави у селі Нерубайське, який був створений у 1969 р. в Одеських катакомбах у наземній та підземній частині села. Катакомби вважаються найбільшим і заплутаним у світі штучним лабіринтом, вони були використані для різних цілей від часу їхнього створення у 19-му столітті. Вони служили кар’єрами для видобутку каменю, який потім використовувався для будівництва міста. Проте найбільш значущим періодом у їхній історії було використання катакомб як сховища та бази для партизан під час Другої світової війни.

 

Також студенти відвідали Свято-Іверський чоловічий монастир, де намісник обителі архієпископ Южненський Діодор відслужив молебень. Після молебню, студентам була проведена захоплююча екскурсія по монастирю, де вони мали змогу дізнатися більше про історію, архітектуру та духовне значення цього місця.

 

Наступного дня вихованці відвідали одну з найкрасивіших будівель Одеси — Оперний театр. Він найстаріший в Україні і датується 19 століттям. Споруда виконана в стилі віденського бароко. Над цим мистецьким шедевром працювали зарубіжні архітектори Фердинанд Фельнер і Герман Гельмер. Театр відігравав і продовжує відігравати дуже важливу роль у культурному житті міста і країни. Свого часу тут працювали видатні композитори, співаки, танцівники, серед яких Петро Чайковський, Микола Римський-Корсаков, Федір Шаляпін, Енріко Карузо, Ісідора Дункан, Соломія Крушельницька тощо. Тут під керівництвом регента ієромонаха Іоасафа (Міронова) студенти виконали духовний гімн України «Боже великий, єдиний».

 

Потім паломники відвідали Свято-Іллінський чоловічий монастир, одну із перших православних святинь міста, засновану на місці колишньої зупинки паломників, які прямували до Афону та Палестини. Благочинний монастиря архімандрит Севастіан (Басманов) провів для студентів пізнавальну екскурсію по обителі а також вклонилися його святиням: чудотворній іконі Божої Матері «Млекопитательница» та мощам преподобного Гавриїла Афонського.

 

Наступним місцем відвідин став Свято-Успенський чоловічий монастир. Під час екскурсії вихованці дізналися багато цікавого про монастирську традицію, життя монахів, духовний розвиток про святих та події, які відбулися в цьому святому місці. Студенти молились біля мощей преподобного Кукши Одеського та перед іконою Божої Матері «Млекопитательниця», а також вклонилися мощам апостола Андрія Первозванного, святителя Миколая Чудотворця, преподобного Сергія Радонезького та чесної глави мученика Агафангела, що знаходяться в цьому монастирі. Ці святі місця залишили незабутні враження та сприяли духовному розвитку студентів.

 

Паломники також відвідали Одеську духовну семінарію, де мали можливість поспілкуватися з її ректором — протоієреєм Дмитром Яковенко, познайомилися із історією, внутрішнім життям, традиціями духовного навчального закладу і оглянули експонати з Церковно-археологічного музею.

 

Того ж вечора, студенти взяли участь у Всенічному бдінні в храмі на честь ікони Божої Матері “Живоносне Джерело”. Богослужіння очолив ректор ОДС прот. Дмитро Яковенко, де виконували богослужбові піснеспіви разом з хором Одеської духовної семінарії під керівництвом прот. Василія Петручка.

 

В недільний день перед богослужінням вихованці відвідали храм апостола Андрія Первозванного та новомучеників і сповідників Руських, при аграрному університеті м. Одеси — історичній будівлі семінарії, яка знаходилась тут до 1920-х років минулого століття. На території університету також знаходиться нижній храм прп. Сергія Радонезького. Викладач ОДС архім. Серафим (Раковський) провів коротку екскурсію, розповів про історію будівлі та її основні періоди.

 

Після чого, студенти взяли участь у святковій Божественній літургії в Свято-Іллінському Одеському чоловічому монастирі у день престольного свята – дня пам’яті преподобного Гавриїла Афонського.

 

Божественну Літургію очолив митрополит Одеський і Ізмаїлській Агафангел у співслужінні архієпископа Южненського Діодора, архієпископа Арцизського Віктора, викладачів КДА, духовенста міста та братії обителі. По завершенню богослужіння був звершен хресний хід, після чого митрополит Агафангел звернувся з проповіддю.

 

Після закінчення богослужіння відбулася зустріч вихованців з митрополитом Агафангелом. Наостанок було зроблено пам’ятне фото.

 

Також паломники відвідали Свято-Андріївське подвір’я де на першому поверсі знаходиться храм на честь Тихвінської ікони Божої Матері. Настоятеля храму і викладач ОДС прот. Андрій Ніколаїді, провів студентам цікаву екскурсію по подвор’ю. Вони дізналися про історію храму та його значення в історії, а також помолитися біля чудотворної ікони Божої Матері «У скорботах і печалях Утішання».

 

Наостанок група вирушила до храму святої рівноапостольної Марії Магдалини, який розташований в живописному містечку. Екскурсію провів ректор семінарії та настоятель храму протоієрей Дмитрій Яковенко.

 

Після духовної подорожі студенти відправилися на берег моря, де вони мали можливість насолодитися красою природи та відпочити. Вільний час на узбережжі дав змогу студентам поділитися враженнями від екскурсії.

 

В останній день подорожі, 23 жовтня, вихованці прибули до Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря. В обителі студенти були радо прийняті насельницею монастиря, монахинею Афанасією. Вона провела незабутню екскурсію по цьому святому місцю, розповідаючи про історію монастиря та святині.

 

Після цього студенти вирушили до Свято-Покровського скиту Свято-Успенського чоловічого монастиря у селі Маринівка. Тут їх зустрів скитоначальник архімандрит Мелетій (Якубін), який розповів про життя монахів та про історію обителі.

 

Вихованці щиро вдячні всім, хто долучився до їхньої поїздки, а також виразили подяку своєму класному керівнику за цю надзвичайно важливу і духовно насичену подорож.

 

Прес-служба КДА / фото В. Магурський, фейсбук-сторінка Свято-Іллінського чоловічого монастиря

 

 

 

 

 

1299

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ