Почати
18.06.2021 - 23:30
Кінець
18.06.2021 - 23:30
Категорії
НовиниЗ благословення ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, з 8 по 17 червня 2021 року вихованці Київської духовної семінарії на чолі з завідувачем бібліотеки та церковно-археологічним музеєм доцентом архімандритом Дамаскіном (Лебедем) звершили історико-краєзнавчу та археологічну експедицію в низку областей західної України.
8 червня група прибула до села Ратнів, що у Луцькому районі Волинської області. Тут знаходиться невелика чернеча громада, настоятель якої провів екскурсію по території монастиря, де знаходиться храм на честь великомучениці Параскеви.
Зранку наступного дня студенти відвідали місця археологічних розкопок 2014 року, де було знайдено багато артефактів, зокрема, зразки найдавнішого зерна України, вік якого сягає декількох тисяч років. Крім того, група відвідала місце археологічних розкопок, де в часи Другої Світової війни була знищена православна церква. Після цього студенти відвідали Волинський краєзнавчий музей у м. Луцьку. Цього ж дня експедиційна група відправилась на Тернопільщину, де в першу чергу відвідала Свято-Успенську Почаївську Лавру та Почаївську духовну семінарію. За богослужінням у день свята Вознесіння Господнього архімандрит Дамаскін співслужив ректору Семінарії — архієпископу Шумському Іову.
10 червня вихованці побували в селі Марківці — малій батьківщині спочилого Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана, +2014). Група відвідала храм на честь святого Архістратига Михаїла та будинок Його Блаженства. Отець Дамаскін разом із студентами звершили заупокійну літію на могилі спочилих батьків Предстоятеля Української Православної Церкви.
Далі група направилась до пам’ятки фортифікаційної архітектури XVI століття — знаменитий Меджибізький замок, який нині є Державним історико-культурним заповідником. В пристінних корпусах замку розташовані музейні експозиції: історична, етнографічна, Музей пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 рр. на Поділлі, а також виставкові зали. Зокрема, у фондах музею зберігаються артефакти різних епох.
11 червня студенти відвідали с. Стара Синява, де ознайомилися з історією річки Ікви, яка розділяла Волинь та Поділля. Побачили залишки древнього моста. Також група відвідала символічний курган — місце переможної битви українського козацтва на чолі з гетьманом Богданом Хмельницьким проти військ Речі Посполитої під Пилявцями у 1648 році.
Наступним місцем став стихійний кар’єр, що колись, за версією українських археологів, був дном древнього Сарматського моря, що підтверджується наявністю скам’янілих решток молюсків та відповідними нашаруваннями ґрунту. Далі студенти відвідали земляні вали — колишнє поселення Городище. Головною його особливістю були сторожові вежі, які могли захистити людей від нападників.
13 червня експедиційна група повернулася до м. Луцьк на Волині і відвідала музей Волинської ікони Божої Матері, що є єдиним в Україні музеєм, який представляє самобутню регіональну школу волинського іконопису. Збірка музею нараховує понад 1,5 тис. пам’яток сакрального мистецтва, предмети металопластики, декоративну різьбу (царські врата, кіоти ікон) та скульптуру. Окремий зал музею присвячений чудотворній Холмській іконі Божої Матері, де група прочитала акафіст Божій Матері.
Після цього студенти відвідали Волинську духовну семінарію, семінарський храм та поспілкувалися з ректором — архімандритом Євменієм (Михалевським).
14 червня студенти відвідали місце древнього поселення поблизу села Ратнів, де знаходяться низка археологічних пам’яток ХІІ-XIV століття. 16 червня експедиція відправилась в Дубенський замок — визначної пам’ятки історії, культури та архітектури України. Екскурсію замком для студентів провів голова історичного відділу Ю. Пшеничний. Також група мала змогу зустрітися з директором музею Кічатим Леонідом Святославовичем. Далі експедиційна група ознайомилась із козацьким редутом, що тісно пов’язаний з історією Дубно.
В останній день, 17 червня, група побувала на кар’єрах біля Луцька, на яких проводиться видобуток піску.
✅Телеграм-канал КДА: https://t.me/kdaiskievua
Прес-служба КДА
