В Київських духовних школах відкрилась XIV щорічна студентська конференція «Студентська наука в духовній школі»

18.03.2025

Почати

18.03.2025 - 23:30

Кінець

18.03.2025 - 23:30

Категорії

Новини

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, 18 березня 2025 року, в Актовій залі Голосіївського монастиря (академічного корпусу) відбулось відкриття XIV щорічної студентської конференції «Студентська наука в духовній школі», організованої Київською духовною академією і семінарією.

 

До президії на пленарному засіданні увійшли: голова Учбового комітету при Священному Синоді Української Православної Церкви митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр, проректор з виховної роботи архієпископ Згурівський Амвросій, проректор з навчально-методичної роботи єпископ Батуринський Пантелеімон та завідувач аспірантури єпископ Баришівський Філарет.

 

Після молитви «Царю Небесний», пленарне засідання конференції відкрив ректор КДАіС архієпископ Сильвестр. Владика ректор привітав учасників з початком роботи конференції та оголосив регламент проведення. Високопреосвященніший владика зауважив, що цьогоріч конференція присвячена 410-літтю Київських духовних шкіл та 410-літтю типографії Києво-Печерської Лаври.

 

Після цього професор КДА митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент зачитав вітальне слово Блаженнішого Митрополита Онуфрія до організаторів та учасників конференції. Після виступу владика Климент привітав Блаженнішого Митрополита Онуфрія з 54-ю річницею чернечого постригу, яку він сьогодні відзначає.

 

Згідно регламенту пленарного засідання, з доповіддю на тему: «Київська православна богословська академія (1920–1924 рр.): обставини діяльності, закриття і спадщина» виступив вчений секретар доцент КДА архімандрит Митрофан (Божко). Отець Митрофан окреслив історичний контекст функціонування Академії, висвітлив виклики, з якими вона зіткнулася, а також причини її закриття. У своїй доповіді він наголосив на вагомості богословської і наукової спадщини Академії, її ролі у формуванні церковної освіти в Україні та вплив на наступні покоління духовенства.

 

Наступну доповідь на тему: «Тематика «Дня Господнього» в святоотцівській екзегезі книг малих пророків» виголосив учений секретар Харківської духовної семінарії прот. Дмитро Тарасов. У своєму виступі отець Дмитро проаналізував тлумачення цього богословського поняття у працях святих отців, звернувши увагу на його есхатологічне значення та морально-духовні аспекти. Доповідач підкреслив, як святоотцівська традиція розкриває зміст “Дня Господнього” у контексті старозавітних пророчих текстів і його значення для сучасного богослов’я.

 

Далі з доповіддю «Вчення про благодать та свобідну волю в епістолярній спадщині Фульгенція, єпископа Руспійського» виступив викладач КДАіС ієромонах Рафаїл (Мосунов). Ієромонах Рафаїл зосередив увагу на богословських аспектах взаємодії благодаті та свободи людської волі у вченні святителя Фульгенція, аналізуючи його листи та їхній вплив на подальший розвиток християнської думки. Доповідач розглянув, як Фульгенцій інтерпретував ці питання у світлі традиції святого Августина, а також окреслив актуальність його богословських ідей у контексті сучасної патрологічної науки.

 

Наостанок з доповіддю «Історико-канонічні аспекти дисциплінарних санкцій для мирян» виступив студент ІІ курсу магістратури КДА Талапа Георгій.

 

На завершення пленарного засідання архієпископ Сильвестр передав подяку Предстоятелю УПЦ Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за молитовну підтримку та опіку Київськими духовними школами та вітання наміснику обителі архієпископу Ворзельському Ісаакію з Днем народження.

 

Після завершення пленарного засідання конференція продовжила роботу на 6-ти секціях:

 

Секція 1 – «Біблійна екзегеза, герменевтика та ісагогика»

 

Секція 2 – «Богослов’я та апологетика»

 

Секція 3 – «Питання патрології, аскетики й етики»

 

Секція 4 – «Історичний шлях Православ’я: український та світовий контексти»

 

Секція 5 – «Літургіка та літургічне богослов’я»

 

Секція 6 – «Життя Церкви в світлі канонічного права і державного законодавства»

 

Завантажити програму конференції

 

Пресслужба КДА / фото О. Зеленюк

 

 

 

 

356

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ