Неділя 11-та після П'ятидесятниці, віддання свята Успіння Пресвятої Богородиці

05.09.2021

Почати

05.09.2021 - 23:30

Кінець

05.09.2021 - 23:30

Категорії

Новини

У Неділю 11-ту після П’ятидесятниці, віддання свята Успіння Пресвятої Богородиці, 5 вересня 2021 року, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр звершив Божественну літургію в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері.

 

Преосвященнішому владиці співслужили члени адміністрації, викладачі і співробітники Київських духовних шкіл у священному сані.

 

Богослужбові піснеспіви звучали у виконанні академічного хору під управлінням регента архімандрита Леонтія (Тупкало).

 

За богослужінням також молились викладачі, студенти та вихованці Київських духовних шкіл, а також парафіяни Академічного храму та паломники Києво-Печерської Лаври.

 

Після читання Святого Євангелія владика ректор звернувся до присутніх зі словами архіпастирських настанов. Зокрема, Його Преосвященство зосередив свою увагу недільному Євангельському читанні (Мф. 18:23-35) про немилосердного боржника.

 

«Притчі взагалі займають значне місце в проповіді Господа Іісуса Христа — зазначив владика. Євангеліст Матфей в цьому бачить виконання стародавніх пророцтв: «щоб збулося сказане через пророка, який говорить: відкрию в притчах уста Мої; сповіщу сокровенне від створення світу» (Мф. 13:35). У Старому Завіті також прорікається: «відкрию в притчах уста Мої» (Пс. 77:2). Євангеліст Марк уточнює те велике значення притч, які мали місце в проповіді Христа: «І такими багатьма притчами проповідував їм слово, скільки вони могли слухати. Без притчі ж не говорив їм» (Мк. 4: 33-34). Відмінною ознакою притч, як алегорій, з одного боку, є їх проста мова і ясні образи, запозичені з повсякденного життя, тому вони легко запам’ятовуються. А з іншого — за простими словами притчі міститься глибокий сенс».

 

Розмірковуючи про основний сенс притчі про немилосердного боржника, Його Преосвященство наголосив:

 

«Господь, як люблячий Батько, готовий прощати, тому що любить нас навіть тоді, коли ми помиляємось. Але тоді і ми повинні прощати тих, які, ймовірно, чимось нас образили або проти нас згрішили «словом, ділом, думкою». Адже якщо ми усвідомлюємо наші гріхи і наша негідне життя, і тим не менш просимо у Бога прощення, то і самі повинні прощати інших. В прощенні один одного закладено найбільша і основна умова життя за вченням Євангелія, тому що в основі всіх заповідей лежить любов. Любов до Бога і любов до людини — і немає нічого вище цієї любові (пор. Мф. 22: 37-39). Без любові ми, за словом апостола Павла, «мідь, що дзвенить, або кімвал, що бринчить» (1 Кор. 13: 1-2), тобто ніщо, пустушка».

 

«Браття і сестри! Господь шукає можливість спасти нас, і ось Він дарує нам дивовижний спосіб спасіння не через якісь великі подвиги, а через прощення нами інших людей. Ми молимося до Отця Небесного словами: «прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим» (Мф. 6:12). Нехай буде ця молитва не тільки словами, а й ділом, щоб і ми, по невимовному довготерпінню і всепрощенню Господа, опинились серед тих, про яких апостол Павло вигукує: «блаженні ті, чиї беззаконня прощені, і чиї гріхи відпущені» (Рим. 4:7)» — закликав єпископ Сильвестр.

 

Богослужіння транслювалось на офіційній сторінці КДА у мережі Facebook.

 

За Літургією були піднесені молитви за мир в Україні, припинення коронавірусної інфекції та за здоров’я лікарів. Також були піднесені молитви за упокій всіх спочилих православних християн.

 

Проповідь на запричасному вірші виголосив студент II курсу магістратури Муляр Вадим.

 

Наприкінці Літургії був відслужений чин славління і ректор Академії привітав присутніх з Недільним днем та закликав на усіх Боже благословення.

 

Після богослужіння для юних парафіян Академічного храму розпочались заняття у Недільній школі при Київських духовних школах, які вже багато років проводить завідувач заочним відділенням та духівник архімандрит Маркел (Павук) разом із студентами КДАіС і випускниками Недільної школи.

 

Богослужбові піснеспіви в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври виконував хор Київської духовної академії.

 

Проповідь ректора Київської духовної академії і семінарії у Неділю 10-у після Пятидесятниці російською мовою.

 

 

Прес-служба КДА/ фото І. Розвадовський, О. Пилипенко

 

 
Google Photos Refresh Token not defined. Please authenticate from Photonic → Authentication. See here for documentation.
1246

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ