У Неділю 12-ту після П'ятидесятниці ректор КДА звершив Божественну літургію в Академічному храмі Різдва Божої Матері

12.09.2021

Почати

12.09.2021 - 23:30

Кінець

12.09.2021 - 23:30

Категорії

Новини

У Неділю 12-ту після П’ятидесятниці, перенесення мощей блгв. кн. Олександра Невського, 12 вересня 2021 року, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр звершив Божественну літургію в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері.

 

Архіпастирю співслужили члени адміністрації та викладачі Київських духовних шкіл у священному сані.

 

Богослужіння транслювалось на офіційній сторінці КДА у мережі Facebook.

 

Після читання Святого Євангелія владика ректор звернувся до присутніх зі словами архіпастирських настанов. Зокрема, Його Преосвященство зосередив свою увагу на Євангельському читанні (Мф. 19:16-26) про багатого юнака: 

 

“Що робити для того, щоб спастися і наслідувати вічне життя? Це питання, яке християни задають найчастіше в очікуванні детальної відповіді і рекомендацій. Прочитаний євангельський уривок оповідає про якогось юнака, який підійшов до Господа Іісуса Христа з цим самим питанням: «що зробити мені доброго, щоб мати життя вічне?» (Мф. 19:16)”.

 

Що таке бути досконалим? Можна давати різні пояснення цьому поняттю. Але слід звернути увагу ось на що: досконалий — це завершений, який отримав завершення. І зелені плоди можуть бути гарними, але вони досконалі, коли завершилося їхнє дозрівання. Картина може здаватися гарною навіть тоді, коли написана не повністю, але стає вона досконалою, коли нанесений останній штрих, коли вона завершена. Доброчесність прекрасна завжди, але досягає вона досконалості, коли повністю розкривається, тобто завершується. Юнак доброчесний, він виконує заповіді, але його духовне життя не досконале, тому що його чесноти не розкриті, не завершені, половинчасті, подібні незавершеній картині або недописаному роману. І, звичайно, він кидається, шукає, навіть страждає від цієї незавершеності. І тому чує від Господа Сердцевідця: хочеш бути досконалим, продай все і йди слідом за Мною.

 

«Йди слідом за Мною» — це не просто слова, це заклик! Христос говорить ці слова тільки тим, кого Він кличе в апостоли. «Йдіть за Мною» (Мф. 4:19), — покликав Господь Андрія і Петра; «Йди за Мною» (Ін. 1:43), — говорить Він Филипу; «Йди за Мною» (Мф. 9: 9), — сказав Господь, закликаючи Матфея. Також Він закликав Якова та Іоанна (Мк. 1:19). І цьому юнакові Господь не просто говорить «Йди слідом за Мною», він закликає його: ставай Моїм апостолом. І що цей юнак, який бажає досконалості, відповідає Спасителю? Нічого… Він, як вказує євангеліст, «юнак відійшов у скорботі, бо мав багато майна». Отже, брати і сестри, сьогоднішнє Євангеліє про апостола, який не відбувся.

 

“Справжнє зростання і досконалість — наголосив єпископ Сильвестр — завжди передбачає полишення чогось: звичного життя, занять, звичок, кола спілкування. Навіть якщо звернутися не до духовної сфери, а до творчої. Скільки великих письменників, художників, поетів залишали все, але не заради Бога, а заради творчості, заради вдосконалення в своїй майстерності. Переїжджали в інші країни, в абсолютно інші умови, кидали звичний часто цілком респектабельний спосіб життя, навіть йшли в ліси і в пустельні місця. І тільки там знаходили в собі сили до творення і переродження своїх творчих сил. Чому так? Чому таким способом? Тому що така природа людини: без подвигу, без самозречення, без розривання різноманітних кайданів, не може бути ніякого росту і досконалості. І якщо багато людей робили і роблять це не заради Бога, то невже християни не повинні робити так само заради Господа і Спасителя? Заради того, Хто вище за все і є справжнім джерелом Блага, Святості і усього досконалого. Хіба слова Христа цьому юнакові розгляне хтось як занадто суворі або надмірно вимогливі? Юнак хотів досконалості! І Спаситель показав йому як цього досягти. Але, на жаль, серце юнака таємно поклонялось іншому богу — багатству”.

 

Богослужбові піснеспіви виконував академічний хор під управлінням регента архімандрита Леонтія (Тупкало).

 

Проповідь на запричасному вірші виголосив студент ІІ курсу магістратури чтець Василь Гангур.

 

За богослужінням також молились викладачі, студенти та вихованці Київських духовних шкіл, парафіяни Академічного храму та паломники Києво-Печерської Лаври.

 

Наприкінці Літургії біля ікони святого князя Олександра Невського був звершений чин славління, після чого владика ректор привітав присутніх з Недільним днем та пам’яттю святого князя Олександра і закликав на усіх Боже благословення.

 

Богослужбові піснеспіви в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври виконував академічний хор під управлінням регента архімандрита Романа (Подлубняка).

 

 

Проповідь ректора КДАіС у Неділю 12-ту після П’ятидесятниці російською мовою.

 

 

Прес-служба КДА / фото О. Пилипенко, І. Розвадовський

 

 

 
Google Photos Refresh Token not defined. Please authenticate from Photonic → Authentication. See here for documentation.
985

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ