Почати
18.01.2024 - 23:30
Кінець
18.01.2024 - 23:30
Категорії
НовиниУ Навечір’я Богоявлення, 18 січня 2024 року, в Академічному храмі на честь прп. Іоанна Дамаскина Свято-Покровського чоловічого монастиря у Голосієві були звершені уставні богослужіння: Царські часи (1-й, 3-й, 6-й, 9-й), зображальні та Божественна літургія святителя Василія Великого. Богослужіння очолив ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр.
Читання 1-го часу звершив проректор з навчально-методичної роботи архімандрит Філарет (Волошин); 3-го часу — благочинний храму архімандрит Досифей (Михайлюк); 6-го часу — завідувач бібліотеки та церковно-археологічного музею архімандрит Дамаскін (Лебедь). Ректор Академії звершив читання 9-го часу.
Високопреосвященнішому владиці за богослужінням співслужили члени адміністрації, викладачі і студенти Київських духовних шкіл у священному сані.
Богослужбові піснеспіви виконував академічний хор під управлінням регента ієромонаха Іоасафа (Міронова).
За богослужінням також молились викладачі, студенти та вихованці Київських духовних шкіл, парафіяни Академічного храму та паломники обителі.
Пряма трансляція богослужіння проводилась на офіційній сторінці Академії у мережі Facebook.
Після Літургії владика ректор звершив чин Великого освячення води, окропив вірян освяченою водою, звернувся з архіпастирським словом та благословив усіх присутніх.
Далі, за академічною традицією, під спів тропаря свята Богоявлення були окроплені усі приміщення Київських духовних шкіл.
****
У святвечір, після Літургії, в усіх храмах здійснюється Велике освячення води. Водосвяття називається Великим через особливу урочистість обряду, наскрізь пройнятого спогадом євангельських подій, що стали не тільки прообразом таємничого омивання гріхів, але і дійсним освяченням самого єства води через занурення в неї Бога у плоті. Вода ця називається великою агіасмою (з давньогрецької – святиня). Під впливом Єрусалимського статуту, з ХІ– ХІІ століття водосвяття відбувається два рази – і у святвечір, і безпосередньо у день свята Богоявлення. Освячення в обидва дні проходить однаковим чином, тому вода, освячена у ці дні, нічим не відрізняється.
Читайте також:
Пресслужба КДА / фото В. Магурський
