Вперше у цьому році в Академії звершена Літургія Передосвячених Дарів

17.03.2021

Почати

17.03.2021 - 23:30

Кінець

17.03.2021 - 23:30

Категорії

Новини

У  середу першої седмиці Великого посту, 17 березня 2021 року, в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр звершив першу в цьому році Літургію Передосвячених Дарів. Перед початком Літургії були звершені Утрення, Часи, зображальні та вечірня.

 

Його Преосвященству за богослужінням співслужили члени адміністрації, викладачі та студенти Київських духовних шкіл у священному сані.

 

Богослужбові піснеспіви виконував хор Київських духовних шкіл під управлінням регента архімандрита Леонтія (Тупкало).

 

Молитву “Да исправится молитва моя” виконали тріо студентів КДАіС: Євген Драчук, студент І курсу магістратури, Михайло Фостюк, вихованець 4-го класу Семінарії та Петро Красулін, вихованець 3-го класу КДС.

 

За богослужінням були піднесені посилені молитви про припинення епідемії коронавірусу та про лікарів, які ведуть боротьбу за життя і здоров’я хворих.

 

Пряма трансляція богослужіння проводилась на офіційній сторінці Академії у мережі Facebook.

 

За богослужінням в Академічному храмі також молились викладачі, студенти і вихованці Київських духовних шкіл, а також парафіяни храму та паломники Києво-Печерської Лаври.

 

Проповідь на запричастному вірші виголосив вихованець 4-го класу Семінарії Даниїл Аветісян.

 

Наприкінці богослужіння єпископ Сильвестр звернувся до присутніх з архіпастирським словом та закликав на всіх Боже благословення.

 

Богослужбові піснеспіви у Трапезному храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври виконував хор Київської духовної академії і семінарії  під управлінням регента архімандрита Романа (Подлубняка).

 

Історична довідка

 

Перші згадки про Літургію Передосвячених Дарів відносяться до VI століття. У VII столітті Шостий Вселенський Собор затвердив повсюдне звершення літургії Передосвячених Дарів в дні Святої Чотиридесятниці. За своєю формою це вечірня, за якою прочитуються деякі молитви Літургії і звершується причастя Дарами, освяченими раніше, під час повної Божественної літургії.

 

Авторство чину літургії Передосвячених Дарів приписують святителю Григорію Двоеслову, папі Римському, який жив в VI столітті. Втім, є свідчення, що така літургія звершувалася і в більш ранні століття, а до VI століття лише остаточно закріпилася її чинопослідування.

 

Богослужіння складається з великопісної вечірні, до якої приєднується частина молитов Літургії вірних, але без молитов про освячення Святих Дарів (так як вони заздалегідь освячені). Під час цього богослужіння також звучать особливі молитви: «Да исправится молитва моя …» і «Нине силы Небесныя». Остання молитва співається замість Херувимської пісні. Інша примітна особливість цього богослужіння – воно супроводжується земними поклонами. Їх роблять в самі визначні моменти служби.

 

Літургія Передосвячених Дарів звершується тільки в дні Великого посту – у середу і п’ятницю, а також в дні найбільш значущих для Церкви пам’ятних дат: день пам’яті преподобної Марії Єгипетської (четвер п’ятої седмиці посту), Першого і Другого знайдення глави святого пророка Іоанна Предтечі, свято сорока мучеників Севастійських (якщо ці дні не припадуть на суботу або неділю, коли відбувається повна Літургія), дні храмових свят, – і в перші три дні Страсної седмиці.

 

Прес-служба КДА / фото І. Розвадовський, І. Ганусич

 

 
Google Photos Refresh Token not defined. Please authenticate from Photonic → Authentication. See here for documentation.
1186

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ