Почати
23.12.2023 - 23:30
Кінець
23.12.2023 - 23:30
Категорії
НовиниУ суботу, 24 грудня 2023 року, до колекції Церковно-археологічного музею Київської духовної академії і семінарії надійшов унікальний конспект викладача Київської і Волинської духовних семінарій з часів радянської епохи Гермогена Шиманського.
Конспект допоможе розкрити історію та освітні практики в умовах тотального контролю радянського режиму, цей рукопис став доповненням до вже існуючої експозиції, що присвячена історії церковної освіти в Київській духовній Академії.
Гермоген Іванович Шиманський – талановитий богослов і духовний письменник – народився 1915 року на станції Бірзула (м. Котовськ) Одеської області в родині залізничного службовця. Втративши у дворічному віці батька, він виховувався благочестивою матір’ю, яка заклала в ньому і в його двох братах основи любові до Бога і ближнього. Після смерті батька сім’я переїхала до Молдавії.
У 1947 р. Г.І. Шиманський закінчив Московську Духовну семінарію, а в 1951 р. – Московську Духовну академію зі ступенем кандидата богослов’я з правом отримання ступеня магістра без додаткових випробувань. Його кандидатська дисертація “Православне вчення про спасіння за богослужбовими книгами” була високо оцінена Вченою Радою академії. Її продовженням став підручник з літургіки, написаний Г.І. Шиманським під час свого перебування в Києві.
Після закінчення Духовної академії Г.І. Шиманський викладав у Київській, потім Волинській Духовних семінаріях (1951-1961 рр.). Після закриття семінарій він жив у Києві, аж до самої смерті працюючи над великою працею “Вчення святих отців і подвижників Церкви про головні пристрасті та боротьбу з ними, і про найголовніші християнські чесноти: любов, смиренність, лагідність, терпіння, стриманість і цнотливість”. Незабаром хвороба підірвала сили Г.І. Шиманського, він помер у Прощену неділю 8 березня 1970 р. у Києві.
Чималий інтерес представляють твори Гермогена Шиманського. Його велика праця “Моральне богослов’я” розкриває найважливіші питання психології моральності в контексті православного світогляду. “Вчення святих отців і подвижників Православної Церкви про боротьбу з головними гріховними пристрастями і про чесноти” розкриває закономірності духовного життя, рушійні сили життєвого шляху. Його праця “Християнська чеснота терпіння” доповнює незавершену головну працю Г. І. Шиманського, в якій розповідається про органічний зв’язок терпіння з усіма іншими християнськими чеснотами.
Пресслужба КДА
