Почати
05.11.2021 - 23:30
Кінець
05.11.2021 - 23:30
Категорії
НовиниНапередодні Димитрівської батьківської поминальної суботи, 5 листопада 2021 року, в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері було звершено уставне заупокійне вечірнє богослужіння, яке у співслужінні кліриків храму очолив духівник та завідувач заочним відділенням архімандрит Маркел (Павук).
За богослужінням також молились викладачі, студенти та вихованці Київських духовних шкіл, парафіяни Академічного храму та паломники Києво-Печерської Лаври.
Згідно з Церковним Уставом, на утрені духовенство храму звершило Парастас, під час якого була піднесена молитва за усіх від віку спочилих православних християн.
Богослужіння супроводжував хор Київської духовної академії і семінарії під управлінням регента архімандрита Леонтія (Тупкало).
Історична довідка
Димитрівська батьківська поминальна субота встановлена з нагоди дня пам’яті святого Димитрія Солунського — покровителя воїнів.
Окрім того, восени 1380 року до цього додався ще один зміст: на Куликовому полі, захищаючи Вітчизну, війська благовірного князя Димитрія Донського здолали татаро-монгольське військо Мамая. Полягли тисячі русичів. Поховання та відспівування героїв тривало довго. Князь Димитрій Донський доклав усіх зусиль, щоб достойно вшанувати полеглих.
Тоді ж до молитов за спочилих предків додалась молитва за загиблими воїнами. Відтоді й пішла традиція на початку листопада, найближчої суботи до дня пам’яті святого Димитрія Солунського, особливою молитвою і поминанням вшановувати усіх воїнів, які поклали життя за ближніх на полі брані, всіх безвинно убієнних, а разом із ними – всіх від віку спочилих батьків, братів і сестер наших.
Традиція Димитрівської суботи притаманна лише на Русі – це благочестиве встановлення саме нашого народу. Офіційно була визнана у 1903 році.
Прес-служба КДА / фото І. Ганусич
