Почати
12.03.2023 - 23:30
Кінець
12.03.2023 - 23:30
Категорії
НовиниУ другу неділю Великого посту, день пам’яті святителя Григорія Палами, архієпископа Фессалонікійського та Собору усіх преподобних Києво-Печерських, 12 березня 2023 року, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив урочисте богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаврі.
Блаженнішому владиці співслужили сонм архієреїв УПЦ, серед яких також і ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр, проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій, гості у священному сані та духовенство монастиря.
Божественна літургія була запланована на площі біля Ближніх печер Лаври, оскільки жоден з доступних храмів обителі не зміг би вмістити усіх парафіян та паломників, які приїхали помолитися цього дня у святу обитель. Однак, через негоду довелось звершити богослужіння у Хрестовоздвиженській церкві. Попри холод тисячі вірян Української Православної Церкви молились на площі перед храмом, де Його Блаженство звершував соборну Літургію.
За богослужіння у храмі та на площі біля Ближніх печер Лаври молились викладачі та студенти Київських духовних шкіл, а також тисячі парафіян і паломників обителі.
На малому вході Предстоятель відзначив богослужбовими нагородами насельників Лаври у священному сані.
Після читання Святого Євангелія Блаженніший архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді.
Богослужбові піснеспіви у Хрестовоздвиженському храмі виконував академічний хор під управлінням регента архімандрита Романа (Подлубняка).
Під час Літургії були піднесені прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.
За Богослужінням Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив хіротонії студентів Київських духовних шкіл. У священника був рукопокладений вихованець 4-го класу Семінарії диякон Миколай Бардецький, у диякона – студент II курсу магістратури чтець Дімітрій Мельничук.
Після Божественної літургії архієреї, духовенство та віряни на чолі з Предстоятелем пройшли хресним ходом до Дальніх печер та помолились преподобним отцям Києво-Печерським.
Нагадаємо, цього ж дня була звершена урочиста Літургія в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері.
Прес-служба КДА / сайт УПЦ
