Почати
17.04.2025 - 23:30
Кінець
17.04.2025 - 23:30
Категорії
НовиниНапередодні Великої П’ятниці, 17 квітня 2025 року, в Академічному храмі на честь преподобного Іоанна Дамаскина Свято-Покровського чоловічого монастиря у Голосієво була відслужена Утреня з читанням 12-ти Страсних Євангелій. Богослужіння очолив ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр.
Його Високопреосвященству за богослужінням співслужили члени адміністрації, викладачі та студенти Київських духовних шкіл у священному сані.
За богослужінням також молились викладачі, студенти і вихованці КДАіС та паломники обителі.
Богослужіння транслювалось на офіційному каналі КДАіС у Youtube.
Богослужбові піснеспіви виконували хори студентів Київських духовних шкіл під управлінням регентів архімандрита Леонтія (Тупкало) та ієромонаха Іоасафа (Міронова).
Головний зміст утрені Великої П’ятниці (яка зазвичай звершується напередодні ввечері) полягає в читанні 12 Євангелій – вибраних глав з благовіствування усіх чотирьох євангелістів. В цих Євангеліях детально розповідається про останні години земного життя Спасителя, починаючи з Його прощальної бесіди з учнями після Тайної Вечері й завершуючи Його погребінням у гробі Йосифа Аримафейського. Віруючі за цим богослужінням тримають у руках запалені свічки — на знак усвідомлення величі подвигу Христа та співчуття стражданням нашого Спасителя.
Читайте також:
Проповідь архієпископа Білогородського Сильвестра у Велику П’ятницю
Проповедь архиепископа Белогородского Сильвестра в Великую Пятницу
Пресслужба КДА / Фото О. Зеленюк
