У Городоцькому монастирі відбувся перший випуск Центру дистанційної освіти для мирян

06.07.2024

Почати

06.07.2024 - 23:30

Кінець

06.07.2024 - 23:30

Категорії

Новини

З благословення ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра та архієпископа Рівненського і Острозького Пимена, 6 липня 2024 року, у Свято-Миколаївському Городоцькому жіночому монастирі Рівненської єпархії відбувся перший випуск Центру дистанційної освіти для мирян.

 

Центр дистанційної освіти для мирян — проект, який було започатковано ініціативною групою духовенства Української Православної Церкви з метою підготовки помічників священника на парафії. Дворічний курс охоплював вивчення богословських дисциплін, а також педагогіки, психології, організації роботи з дітьми та молоддю. Процес навчання відбувався за допомогою відеозв’язку. Заняття проводили викладачі Київської духовної академії та інших духовних навчальних закладів.

 

Свою діяльність Центр дистанційної освіти для мирян розпочав у Рівненській єпархії. Надалі планується поширення діяльності Центру в інших єпархіях УПЦ.

 

Цього року навчання у ЦДО завершили 24 випускники.

 

Напередодні, 5 липня, відбулася зустріч слухачів курсу ЦДО та представників викладацького складу. Викладачі Центру прочитали підсумкові лекції, дали відповіді на питання слухачів та провели загальний іспит.

 

У сам день випуску урочистості розпочалися з подячного молебню.

 

Актову частину очолив архієпископ Рівненський і Острозький Пимен. Під час офіційної частини ієромонахом Павлом (Вітрюком) було зачитано вітальне слово ректора КДАіС в якому зазначилося:

 

«Кожен з вас долучився до великої справи освідчено та впевнено, маючи підґрунтям отримані знання, проповідувати Православну віру, пояснювати її постулати та ставити правильні орієнтири. Ваші знання неодмінно мають йти в маси, але пам’ятайте, що катехізаторство, місіонерство, просвіта загалом не можуть існувати без молитви».

 

Також зі словом вітання та настанови до випускників звернулися архієпископ Пимен та настоятелька Городоцького монастиря ігуменя Михаїла (Заєць).

 

Урочистості завершилися врученням випускникам сертифікатів про закінчення курсу ЦДО та спільним фото.

 

Пресслужба КДА

 

 

 

237

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ