Почати
28.03.2023 - 23:30
Кінець
28.03.2023 - 23:30
Голова Синодального відділу релігійної освіти, катехизації та місіонерства УПЦ митрополит Полтавський і Миргородський Филип звернувся до Прем’єр-міністра України щодо ситуації навколо Київських духовних шкіл.
Прем’єр-міністру України
ШМИГАЛЮ Д. А.
Шановний Денис Анатолійович!
10 березня 2023 р. Національний історико-культурний заповідник «Києво-Печерська лавра» направив до чоловічого монастиря Києво-Печерська Лавра лист, в якому повідомив, що з 29 березня 2023 р. буде розірвано договір оренди, укладений у 2013 р. Відповідно, адміністрація Заповідника вимагає звільнити усі приміщення, які були передані монастирю за вказаним договором.
Це рішення адміністрації Заповідника унеможливлює подальшу діяльність Київської духовної академії і семінарії, яка вже більше тридцяти років знаходиться на території Києво-Печерської Лаври.
Київська духовна академія і семінарія є головним навчальним закладом Української Православної Церкви. На сьогодні тут на рівні бакалаврату, магістратури та докторантури стаціонарно навчається більше 250 студентів. Понад 500 студентів навчаються на секторі заочного навчання. В Академії працюють близько 100 викладачів та співробітників. В бібліотеці Академії зберігається кілька десятків тисяч примірників книг з різних галузей науки. Навчання, проживання та харчування в Академії для студентів стаціонару є безкоштовним.
Якщо Київська духовна академія втратить право користуватися будівлями та спорудами на території Києво-Печерської Лаври, це неминуче призведе до припинення навчального процесу. Отже, один з провідних богословських навчальних закладів України, який налічує вже більше 400 років історії, може припинити своє існування.
Професори та викладачі Київської духовної академії є патріотами України. Після початку російської військової агресії проти України Київська духовна академія регулярно надавала допомогу нужденним, біженцям та вимушеним переселенцям, силам Територіальної оборони Києва та Збройним силам України. Сьогодні родичі та близькі багатьох студентів боронять Україну в лавах Збройних сил України. Серед захисників України на фронті є і випускники Академії попередніх років. Під час богослужінь духовенство Академії постійно підносить молитви за Україну та за її Перемогу.
Ми не можемо повертатися до практики і методів безбожної тоталітарної радянської влади (дії якої безперечно сьогодні засуджуються українським суспільством), яка робила все можливе, щоб знищити богословську освіту в Україні.
Звертаюся до Вас, як до Премʼєр-міністра України та Голови уряду, з проханням сприяти продовженню подальшої освітньої діяльності Київських духовних шкіл у стінах Свято-Успенської Киево-Печерської Лаври.
3 повагою,
+ Филип
митрополит Полтавський і Миргородський,
Голова Синодального відділу релігійної освіти, катехизації та
місіонерства Української Православної Церкви,
ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії
