Вийшов з друку 30-й випуск часопису «Труди Київської Духовної Академії»

10.06.2019

Почати

10.06.2019 - 20:30

Кінець

10.06.2019 - 20:30

Категорії

Новини

У понеділок, 10 червня 2019 року, побачив світ 30-й випуск журналу Київських духовних шкіл «Труди Київської Духовної Академії». Часопис «Труди КДА» є майданчиком для видання наукових доробок професорів, доцентів і викладачів КДА, також включає наукові праці світських і духовних установ, що беруть участь у наукових заходах на базі Київської духовної академії і семінарії.

 

Головою Видавничої групи «Трудів КДА» є професор, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр.  Відповідальний редактор — професор протоієрей Володимир Савельєв. Відповідальний секретар —  професор Володимир Вікторович Бурега.

 

Літнє видання часопису «Трудів» відкривається публікацією журналів засідання Священного Синоду Української Православної Церкви від 3 квітня 2019 року, в яких відображено рішення про канонізацію та внесення до Церковного календаря святих, життя та діяльність яких були тісно пов’язані з Київською духовною академією: святителя Сильвестра (Малеванського), святителя Димитрія (Богдашевського), священномученика Олександра Глаголєва та святителя Рафаїла, єпископа Бруклінського.

 

240-річчю з дня народження видатного православного ієрарха святителя Філарета (Амфітеатрова, 1779–1857), митрополита Київського і Галицького була присвячена Х студентська конференція «Студентська наука в духовній школі». Святитель Філарет увійшов в історію не тільки як талановитий адміністратор, але і як подвижник благочестя,  якого вже за життя вважали святим. Особливим був вплив святитель Філарет справив на історію Київської духовної академії та Києво-Печерської Лаври. Зважаючи на це, святителю Філарету та його діяльності присвячена низка статей у новому номері «Трудів», а також поміщені окремі матеріали цього студентського форуму.

 

Священний Синод Української Православної Церкви на своєму засіданні 3 квітня 2019 року обрав єпископом Згурівським, вікарієм Бориспільської єпархії проректора Київської духовної академії і семінарії з виховної роботи доцента архімандрита Амвросія (Вайнагія). У розділі «Проповідь» подані слово архімандрита Амвросія на нареченні в єпископа, а також слово Блаженнішого Митрополита Онуфрія на вручення йому архієрейського жезла.

 

Вже традиційно у випуску присутні наукові дослідження у таких рубриках: «Біблеїстика», «Патрологія», «Історія Київських духовних шкіл», «Історія Церкви», «Православ’я та інослав’я», «Пастирське богослов’я» та «Канонічне право».

 

Про історію створення «Трудів КДА» можна прочитати ТУТ.

 

Нагадаємо, у п’ятницю, 7 червня 2019 року, вийшов новий номер студентського журналу «Академический Летописец».

 

Прес-служба КДА

308

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ