Проректор КДА взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції у Харкові

05.11.2019

Почати

05.11.2019 - 21:30

Кінець

05.11.2019 - 21:30

Категорії

Новини

У вівторок, 5 листопада 2019 року в Харківській духовній семінарії відбулась ІІI Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання богослов’я та історії Церкви», присвячена 220-річчю створення Харківської єпархії. З благословення ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, участь у конференції взяв проректор з навчально-методичної роботи архімандрит Філарет (Волошин).

 

Під час пленарного засідання архімандрит Філарет виголосив вітальне слово ректора Київських духовних шкіл та передав в дар Семінарії останні видання Київської духовної академії.

 

У своєму слові, звертаючись до організаторів та учасників конференції, владика ректор зауважив:

 

«Архієреї та представники Харківської єпархії завжди грали визначну роль не тільки в житті Православної Церкви на території України в цілому, але і були відомими ректорами та викладачами Київської духовної академії і семінарії. Святитель Інокентій (Борисов), архієп. Макарій (Булгаков), митр. Флавіан (Городецький), митр. Антоній Храповицький та інші відомі діячі, які в різний час трудилися в славній Харківській єпархії, не лише словами описували історію та богослов’я нашої Матері Церкви, але й своїми добрими справами прикрашали та пояснювали їх».

 

Під час пленарного засідання учасники конференції заслухали доповіді першого проректора протоієрея Валентина Ковальчука «Історичний шлях Харківської єпархії Укріїнської Православної Церкви (до 220-річчя заснування)», викладача ХДС, завідувача Церковно-історичного музею: «”И да будет вам сей день памятен…”  (Исх.12:14). 30-летие возвращения на Харьковскую кафедру приснопоминаемого митрополита Никодима (Руснака) и тридесятилетие священнослужения на Слобожанской земле митрополита Харьковского и Богодуховского Онуфрия» та керівника Відділу зі справ молоді і культури Харківської єпархії, керівника регентського відділення ХДС протоієрея Федора Воскобойнікова «Методы популяризации православного богослужения».

 

Після закінчення пленарного засідання робота конференції продовжилась на 5 секціях: 1. Харківська єпархія (історія і сьогодення), 2. Православна педагогіка та психологія (духовне життя людини), 3. Місія Церкви(здобутки і виклики часу), 4. Філософсько-богословська (погляд скрізь віки), 5. Християнська культура:музика, живопис, мова та література (в пошуках істини).

 

Представник Академії виступив модератором Філософсько-богословської секції.

 

На форумі були заслухані доповіді, що стосувались історії і сьогодення Харківської єпархії, православної педагогіки та психології, місії Церкви, філософії та богослов’я, а також християнської культури.

 

Після закінчення наукового форуму архімандрит Філарет відвідав музей Харківської єпархії.

 

Прес-служба КДА / Харківська духовна семінарія

283

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ