1034-річчя Хрещення Русі та день пам'яті рівноапостольного великого князя Володимира

28.07.2022

Почати

28.07.2022 - 23:30

Кінець

28.07.2022 - 23:30

Категорії

Новини

У День Хрещення Русі, день пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира, Собору Київських святих і апостола Андрія Первозванного, 28 липня 2022 року, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр, члени адміністрації, викладачі, студенти і вихованці Київських духовних шкіл молились за соборним святковим богослужінням на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

 

Божественну літургію очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, якому також співслужили голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополити, архієпископи, єпископи та духовенство Української Православної Церкви.

 

Богослужбові піснеспіви виконував хор Київської духовної академії і семінарії під управлінням регента архімандрита Романа (Подлубняка) та митрополичий хор.

 

Після читання Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів про рівноапостольного князя Володимира та закликав молитися святому про нашу Батьківщину, адже він хрестив народ Київської Русі – держави, наступницею якої сьогодні є Україна.

 

«Ми молимося святому князю Володимиру, щоб він дав нам силу виправляти себе. У нас є таке бажання і багато це озвучують, – стати кращими, людство має стати кращим, — сказав Блаженніший владика. — Так, людство має стати кращим, але це робиться єдиним шляхом — коли намагатися стати кращим буде кожен із нас».

 

За богослужінням помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь напоумив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

 

Після Літургії розпочався святковий молебень і віряни на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм пройшли хресним ходом до Дальніх печер Києво-Печерської обителі. Там була піднесена молитва святому князю Володимиру. Вірян окропили святою водою. Блаженніший владика привітав паству зі святом та побажав Божого благословення і миру.

 

Після завершення хресного ходу на могилі спочилого Блаженнішого Митрополита Володимира була звершена заупокійна літія.

 

Цього ж дня, в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері святкове богослужіння очолив духівник та завідувач заочним відділенням архімандрит Маркел (Павук) у співслужінні членів адміністрації, викладачів та студентів Київських духовних шкіл у священному сані.

 

Прес-служба КДА / фб-сторінка митрополита Антонія

 

 

 
Google Photos Refresh Token not defined. Please authenticate from Photonic → Authentication. See here for documentation.
1302

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ