В дар Церковно-археологічному музею переданий слайд-проектор, що належав Блаженнішому Митрополиту Володимиру (Сабодану)

03.02.2021

Почати

03.02.2021 - 23:30

Кінець

03.02.2021 - 23:30

Категорії

Новини

У середу, 3 лютого 2021 року, в дар Церковно-археологічному музею Київської духовної академії переданий цінний подарунок — слайд-проектор та рідкісні фотокадри, на яких зафіксовані миті з життя спочилого Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана): подорожі до святих місць, богослужіння, перебування вдома, у рідному селі, з мамою та багато інших.

 

Діапроектор або слайд-проектор — це різновид проекційного апарату для демонстрації діапозитивів та інших прозорих носіїв нерухомого зображення. Проектор досі у робочому стані, але рік його виготовлення невідомий.

 

Нагадаємо, що Церковно-археологічний музей Київської духовної академії був створений в 1872 році і став першим в Російській імперії музеєм такого роду. До початку ХХ століття колекція музею включала матеріали від III тисячоліття до Р.Х. до XIX століття. Після приходу радянської влади майже всі експонати були загублені або вивезені за кордон.

 

Відродження музею відбулося в 2009 році з благословення Митрополита Київського і всієї України Володимира. Предстоятель пожертвував для експозиції предмети зі своєї особистої колекції. Сьогодні, як і з моменту створення музею, головним джерелом поповнення фонду є пожертвування та подарунки від ієрархів, духовенства і приватних осіб

 

Прес-служба КДА / фото  Т. Сєрських

 
Google Photos Refresh Token not defined. Please authenticate from Photonic → Authentication. See here for documentation.
1062

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ