В Київській духовній академії вийшов з друку переклад книги Псалтир українською мовою

09.03.2023

Почати

09.03.2023 - 23:30

Кінець

09.03.2023 - 23:30

Категорії

Новини , Публікації

У четвер, 9 березня 2023 року, вийшов з друку переклад Псалтиря або Книги псалмів українською мовою, рецензований Київською духовною академією, відредагований і адаптований згідно з богослужбовою традицією Української Православної Церкви.

 

Видання здійснено з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та за сприяння Керуючого справами Української Православної Церкви заслуженого професора митрополита Бориспільського і Броварського Антонія.

 

Видання підготовано до друку Видавничим відділом Української Православної Церкви.

 

Науковим редактором став викладач Київської духовної академії, кандидат богослов’я Сергій Васильович Ковач.

 

Псалтир, або ж Книга псалмів — унікальна та водночас надзвичайно складна частина Старого Завіту, що посідає особливе місце в богослужінні Православної Церкви. Псалтир за особливістю своєї композиції не схожа на жодну іншу біблійну книгу, через що викликає незгасаючий інтерес у сучасних біблеїстів. Історично саме Псалтир був тією біблійною книгою, з якої розпочався тривалий процес перекладу Святого Письма українською мовою. Пропонований читачеві український переклад було виконано з єврейського масоретського оригіналу, який одночасно порівнювався зі старогрецьким перекладом. Під час перекладу українською мовою особливу увагу було приділено власним назвам та окремим поняттям, які отримали усталене використання в богословському та богослужбовому обігу.

 

В основі Псалтиря лежить робота Синодальної літургічно-богослужбової комісії Української Православної Церкви. В пропонованому перекладі псалмів їх використання, спираючись на дані сучасної біблеїстики та наріжні засади наукового перекладу біблійних текстів, було уніфіковано та відкориговано в повній відповідності до Богословського термінологічно-правописного порадника, який було видано Київськими духовними школами.

 

Видання рекомендовано всім, хто цікавиться сучасними перекладами Святого Письма.

 

Нагадаємо, робота над перекладом Святого Письма українською мовою була доручена Київській духовній академії і семінарії на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви, який відбувся 27 грудня 2021 року.

 

Прес-служба КДА

 

 

 
Google Photos Refresh Token not defined. Please authenticate from Photonic → Authentication. See here for documentation.

 

 

9785

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ