Почати
29.08.2021 - 23:30
Кінець
29.08.2021 - 23:30
Категорії
НовиниУ Неділю 10-ту після П’ятидесятниці, день святкування перенесення з Едеси до Константинополя Нерукотворного Образа (Убруса) Господа Iісуса Христа, 29 серпня 2021 року, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр звершив Божественну літургію в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері.
Преосвященнішому владиці співслужили члени адміністрації, викладачі і співробітники Київських духовних шкіл у священному сані.
Богослужбові піснеспіви звучали у виконанні академічного хору під управлінням регента архімандрита Леонтія (Тупкало).
За богослужінням також молились викладачі, студенти та вихованці Київських духовних шкіл, а також парафіяни Академічного храму та паломники Києво-Печерської Лаври.
Після читання Святого Євангелія владика ректор звернувся до присутніх зі словами архіпастирських настанов. Зокрема, Його Преосвященство зосередив свою увагу недільному Євангельському читанні (Мф. 17:14-21).
«Багато разів у Святому Письмі Нового Завіту ми читаємо про зцілення біснуватих. Сьогоднішнє євангельське оповідання розповідає не просто про видужання біснуватого, який одночасно був і сновидою» — зазначив владика.
«Батько юнака, який вимагає чуда, і по суті влаштував скандал зі звинуваченням учнів Христових, діяв в дусі цього самого роду невірного. Так, наприклад, свт. Іоанн Златоуст прямо говорить, що батько хлопця був слабкий вірою. Ще одним доказом маловір’я батька, є важливий момент, який не згадує євангеліст Матфей, але згадує Євангеліст Марк, який також описав це чудо. Батько перед зціленням його нещасного сина, вигукує «вірую, Господи! допоможи моєму невір’ю» (Мк. 9:24). Ці слова — не тільки крик зневіреного батька. Ці слова — це визнання свого невір’я, і одночасно в них народжується віра» — наголосив єпископ Сильвестр.
Говорячи про значення віри у житті людини, владика ректор сказав: «Людина повинна вірити не просто, тому що вихована в Православ’ї, або зростала в країні, де сповідують Православ’я і через це потрібно дотримуватися якихось релігійних обрядів. Людина повинна повірити і сприйняти Христа по-справжньому, як свого Спасителя і Бога, і тільки тоді вона зможе змінюватися і преображатися. Тільки тоді навіть віра з гірчичне зерно, здатна знищити скелі зла і гори гріха».
Богослужіння транслювалось на офіційній сторінці КДА у мережі Facebook.
За Літургією були піднесені молитви за мир в Україні, припинення коронавірусної інфекції та за здоров’я лікарів. Також були піднесені молитви за упокій всіх спочилих православних християн.
Після Божественної літургії був відслужений традиційний молебень для школярів, студентів та викладачів перед початком нового навчального року. За богослужінням були піднесені молитви, щоб Господь благословив учнів, студентів та викладачів на успішну працю у новому навчальному році.
Після молебню єпископ Сильвестр привітав усіх з недільним днем, а всім, хто буде навчати і навчатись, побажав Божої допомоги.
Богослужбові піснеспіви в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври виконував хор Київської духовної академії під управлінням регента архімандрита Романа (Подлубняка).
Проповідь ректора Київської духовної академії і семінарії у Неділю 10-у після Пятидесятниці російською мовою.
Прес-служба КДА / фото І. Розвадовський, О. Пилипенко
