Відбулось відкриття ХІІ щорічної студентської конференції "Студентська наука в духовній школі"

14.03.2023

Почати

14.03.2023 - 23:30

Кінець

14.03.2023 - 23:30

Категорії

Новини

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, 14 березня 2023 року в Актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус №45) відбулось відкриття ХІІ щорічної студентської конференції «Студентська наука в духовній школі», організована Київською духовною академією і семінарією.

 

До президії на пленарному засіданні увійшли: Керуючий справами Української Православної Церкви заслужений професор митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, ректор Київської духовної академії і семінарії професор архієпископ Білогородський Сильвестр, проректор з виховної роботи професор єпископ Згурівський Амвросій, проректор з науково-богословської роботи професор Бурега Володимир Вікторович та проректор з навчально-методичної роботи архімандрит Філарет (Волошин).

 

Відкриваючи пленарне засідання владика ректор привітав присутніх з початком роботи щорічної студентської конференції. Після цього заслужений професор КДА митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зачитав вітальне слово Блаженнішого Митрополита Онуфрія до організаторів та учасників конференції.

 

Далі, відповідно до порядку денного засідання, із доповіддю на тему: «Преподобний Антоній Печерський і традиції ісихазму в Києво-Печерській Лаврі домонгольського періоду» виступив керуючий справами УПЦ. Доповідь митрополита Антонія була присвячена 950-річчю з дня преставлення преподобного
Антонія Печерського, якого Церква вшановує як начальника давньоруського чернецтва і засновника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

 

Після доповіді митрополита Антонія, доповідь на тему: «Проблема календаря в Православній Церкві: історія та сучасність» виголосив архієпископ Білогородський Сильвестр. Владика ректор у своїй доповіді розглянув одне з актуальних питань, що активно обговорюється в українському суспільстві.

 

Далі з доповідями виступили: студенти ІІ курсу магістратури ієромонах Павел (Вітрюк) «Обновленський Київський митрополит Інокентій (Пустинський, 1924–1928) та доля Києво-Печерської Лаври» та Сироткін Євген «Обоснование Ин. 13:34 в контексте богословия апостола Иоанна Богослова».

 

На завершення пленарного засідання відбулась презентація останніх видань Київської духовної академії, яку провів професор Володимир Вікторович Бурега. Зокрема, присутнім були презентовані: друковане видання Трудів Київської духовної академії, що містить у собі одразу 2 випуски «№36 та №37; навчальний посібник для духовних навчальних закладів з Пастирського богослов’я авторства професора Київської духовної академії митрополита Черкаського і Канівського Феодосія; книга проректора з навчально-методичної роботи архімандрита Філарета «Полемика с Арианами в трактате Вигилия, епископа Тапского, «Диалог против ариан, савеллиан и фотиниан» та переклад Псалтиря або Книги псалмів українською мовою, рецензований Київською духовною академією, відредагований і адаптований згідно з богослужбовою традицією Української Православної Церкви. Переклад Псалтиря презентував науковий редактор викладач КДА, кандидат богослов’я Сергій Васильович Ковач.

 

Після заверешення пленарного засідання конференція продовжила роботу на 7-ти секціях:

 

Секція 1 – «Біблійна екзегеза, герменевтика та ісагогика»

(Церковно-археологічний музей, корп. 63)

 

Секція 2 – «Догматичне та порівняльне богослов’я»

(ауд. 4 класу семінарії, корп. 64)

 

Секція 3 – «Питання патрології, аскетики й етики»

(ауд. 3-б класу семінарії, корп. 64)

 

Секція 4 – «Історія Церкви»

(ауд. 1 класу семінарії, корп. 64)

 

Секція 5 – «Літургіка та літургічне богослов’я»

(ауд. II курсу академії, корп. 63)

 

Секція 6 – «Церковне право»

(ауд. 3-а класу семінарії, корп. 64)

 

Секція 7 – «Церковно-практичні дисципліни»

(ауд. 2-а класу семінарії, корп. 63)

 

Завантажити програму конференції

 

Прес-служба КДА / фото О. Пилипенко, В. Симканич

 

 

 
Google Photos Refresh Token not defined. Please authenticate from Photonic → Authentication. See here for documentation.
1645

ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ